Firma Brooke & Shoals została założona przez Alison Banton w malowniczej nadmorskiej miejscowości Greystones w hrabstwie Wicklow, znanej jako „ogród Irlandii”. Pasję do zapachów zawdzięcza niebiańskiemu zapachowi płatków kwiatów, które zbierała jako dziecko w ogrodzie różanym swojej ciotki-Molly. Zwykła ona mawiać, że gaworzenie potoku i szepcące ławice pomogą jej przemienić płatki róż w perfumy. Jednak przez noc, sprytna staruszka wlewała prawdziwe perfumy do wodnistej mieszanki małej Alison, pozwalając jej wierzyć, że to ona stworzyła taki niezwykły aromat.Te tajemnicze potoki i ławice (z ang brook and shoals) obudziły zainteresowanie perfumami i zainspirowały do nadania marce nazwy, która przynosiła tyle ciepłych wspomnień.

Alison zadecydowała stworzyć swoją własną linię świec, przewyższających jakością te dostępne w Irlandii. Jej wizja była prosta: wysoka jakość, boskie zapachy, naturalny wosk i piękne opakowanie. Zdobywała doświadczenie w Grasse na południu Francji, które jest stolicą zapachów i gdzie uzupełniała wiedzę, aby udoskonalać swoje produkty i czerpać nowe inspiracje.

Początkowo te wspaniałe świece były sprzedawane wyłącznie w rodzinnym mieście Greystones, w we własnym sklepie Alison. Jednakże coraz większe zainteresowanie dystrybutorów doprowadziły, iż marka zaczęła się coraz prężniej rozwijać, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na te autorskie, irlandzkie produkty. Obecnie marka Brooke & Shoals oferująca naturalne świece woskowe, dyfuzory zapachowe do domów oraz kosmetyki do ciała jest dostępna również w wielu prestiżowych sklepach i domach handlowych, nie tylko w Irlandii, ale również w Europie.

PRZEJDŹ DO PRODUKTÓW


Newsletter

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.