Oliwa z oliwek - dla dzieci!

Uczenie zdrowego stylu życia dzieciom od najmłodszych lat jest bardzo ważne. Kształtowanie świadomości żywienia pomoże uniknąć im w przyszłości wielu chorób i dolegliwości oraz wypracować zdrowe nawyki już od samego początku życia.

Zaleca się spożywanie oliwy z oliwek przez kobiety w ciąży, aby od pierwszych dni ciąży dostarczać sobie i dziecku potrzebnych wartości odżywczych. Przyszłe mamy, które w okresie ciąży stosowały oliwę z oliwek mają dzieci, które lepiej się rozwijają, mają odpowiednią wagę i wzrost. W okresie prenatalnym trzeba maluszkom dostarczać duże ilości witaminy E, których oliwa z oliwek ma duże ilości. Pomaga ona kobietom w utrzymaniu ciąży. Szczególnie ważne jest to w III trymestrze ponieważ wpływa pozytywnie na rozwój wzroku i oczu dziecka. Witamina E z kwasem foliowym działa zapobiegawczo przeciwko uszkodzeniom układu nerwowego i wadom nienarodzonego dziecka. Mamom w ciąży oliwa z oliwek pomoże utrzymać odpowiedni poziom ciśnienia krwi i czuć się silnymi i zdrowymi za sprawą dużych ilości antyoksydantów zawartych w niej. Oliwa z oliwek pozytywnie wpływa na laktację. Emulsja z oliwy z oliwek i wody może pomóc kobietom uniknąć rozstępów, które mogą wystąpić po porodzie.

Powszechnie uważa się że oliwa z oliwek extra virgin powinna być podawana z pokarmem dzieciom powyżej 6 miesiąca życia. Pomoże im szybko rosnąć, zwiększyć wagę i wzmocnić cały system odpornościowy. Główne korzyści we wzroście dzieci odgrywają naturalnie występujące kwasy Omega 3 i Omega 6. Skwalen i antyoksydanty zawarte w oliwie z oliwek wspierają pracę i pomagają w ochronie serca i układu naczyniowego oraz w regeneracji komórek, zapobiegając tym samym rakowi u dzieci i niemowląt, a także kobietom w ciąży. Oliwa posiada także witaminę A potrzebną do prawidłowego funkcjonowania siatkówki oka, wykorzystywanej przy widzeniu w słabym oświetleniu i rozwoju widzenia kolorów. Witamina A działa również jako ważny czynnik wzrostu dla komórek nabłonkowych i komórek im podobnych. Witamina B znajdująca się w oliwie jest niezbędna dla wspomagania prawidłowego funkcjonowania i rozwoju mózgu oraz układu nerwowego. Natomiast witamina D i witamina K są potrzebna do prawidłowego wzrostu kości i tkanek oraz do obrony organizmu człowieka przed atakującymi drobnoustrojami. Spożywanie oliwy z oliwek przez dzieci w zalecanych ilościach zapewni im utrzymanie zdrowej skóry i włosów. Oliwa z oliwek jest stosowana do walki z zaparciami u dzieci. Emulsja zrobiona z oliwy i wody może posłużyć za balsam nawilżający dla dzieci, stosowana po kąpieli i na noc może okazać się pomocna w walce z od parzeniami pieluszkowymi. Idealnie sprawdza się do masażu dzieci i jest używana w tym celu na całym świecie.

Szczególnie polecamy poniższą oliwę z oliwek dla dzieci :

Oliwa z oliwek dla dzieci i matki Oliwa z oliwek dla dzieci i matki - najlepszy wybór


Newsletter

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.